Moje hnojiva

PIADIN® neo: produkt, kde se potkává ekonomika s ekologií

Aplikace digestátu či kejdy je v plném proudu. Zákaz aplikace těchto hnojiv už klepe na dveře a je čím dál blíž a blíž. Každý se snaží snížit zásoby těchto tekutých hnojiv na minimum, aby měl co nejvyšší kapacitu na uskladnění přes zimu. 

Z agronomického hlediska bychom si měli uvědomit, že každé toto hnojivo obsahuje dusík. Při aplikaci na podzim se potýkáme s vysokými ztrátami či už vyplavením nebo oxidací do ovzduší. Jako správní hospodáři bychom měli udělat vše pro jeho zachování v půdě až do jara. Navíc v kontextu současného počasí je stabilizace dusíku zvláště důležitá. V SKW Piesteritz byl právě pro tento případ vyvinut produkt PIADIN® neo.

PIADIN® neo je produktem dlouhodobého výzkumu. Jetoinhibitor nitrifikace,který zpomaluje přeměnu amonného dusíku na nitrátovou formu,  jenž je v půdě mobilní a vyplavuje se do spodních vod.  Přidáním PIADIN® neo do kejdy nebo digestátu snížíme ztráty nitrátového dusíku cca o 50 % a emise oxidu dusíku až o 75 %.Závěrem jen shrnutí: Přidáním 4–7 l/ha PIADIN® neo je pro přírodu EKOLOGICKÉ a pro zemědělce EKONOMICKÉ.

Galerie